die Vorsitzenden
des BKV Düsseldorf e. V.
von bis
08.03.1955 19.02.1972 Ludwig Dötsch
19.02.1972 02.03.1974 Horst Günther
02.03.1974 26.11.1992 Hans Silz
26.11.1992 10.04.2003 Walter Werkmeister
10.04.2003 28.04.2005 Dietmar Meder
28.04.2005 24.05.2007 Karl-Heinz Klöpper
24.05.2007 Stefan Neugebauer